Hotel Pod Zeleným dubem v Bohumíně hodnocení

O Nas

Hotel i restaurację Pod Zielonym Dębem znajdą Państwo w historycznym sercu Starego Bogumina (Bogumina), na granicy Czech i Polski, około dziesięć kilometrów od centrum Ostrawy, nieopadal połączenia autostrad A1/D1. Jesteśmy trzygwiazdkowym hotelem, nawiązującym do tradycji bywałego zajazdu, którego historia sięga aż do XVII wieku. Znajdujemy się na granicy czeskiej i polskiej części Śląska. Spojujeme Slezsko, Łączymy Śląsk.

W naszym Hotelu Pod Zielonym Dębem oferujemy noclegi w nowocześnie urządzonych pokojach, prowadzimy restaurację z domową czesko-polsko-śląską kuchnią oraz organizujemy przyjęcia w przepięknej sali balowej. Częścią kompleksu jest recepcja wraz z punktem informacji turystycznej oraz wystawami na temat przygranicznych meandrów rzeki Odry, historycznych dzwonów oraz celu pielgrzymek – Starego Bogumina. Przygotowujemy się do otwarcia muzeum i łaźni piwnych. Budynek jest w całości przystosowany dla osób niepełnosprawnych, którzy pomiędzy piętrami mogą poruszać się za pomocą windy.

Właścicielem budynku Pod Zielonym Dębem jest miasto Bogumin, natomiast obiektem zarządza Adrian Wowra. Rodzina Wowrów ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu naszego siostrzanego Hotelu Zamek w Chałupkach. Mówimy po polsku, czesku i angielsku.

„Pragniemy, aby nasz hotel był łącznikiem pomiędzy polską i czeską stroną Śląska. Dzisiejszy czeski Stary Bogumin i polskie Chałupki były kiedyś jednym miastem, zwanym Oderberg. Teraz „światy” po obu stronach rzeki ponownie się łączą i jestem przekonany, że współpraca na tym obszarze ma wielki potencjał”.

Adrian Wowra, zarządca

Historia